You are hereOgród Bajek

Ogród Bajek


Domek Ducha Gór

Ogród Bajek znajduje się niedaleko Międzygórza, w lesie, na zboczu Iglicznej. Po kilkadziesięciu minutach podejścia żółtym szlakiem, dociera się do zakątka, w którym można znaleźć postacie wszystkich bohaterów bajek. Ogród założony w latach dwudziestych XX wieku przez leśnika Izydora Kriestena gromadził rośliny górskie, lecz największą popularność zdobyły istoty z bajek wykonane z gałęzi, szyszek, korzeni, kory drzew i kamieni.

 

Krasnoludki w Ogrodzie Bajek

Po renowacji, w latach 1974-1986, w ogrodzie przybyło sporo nowych rzeźb, częściowo pomalowanych żywymi kolorami. Ogród odbudowywali i uzupełniali najpierw harcerze, a potem pracownicy PTTK.

 

Łatwo rozpoznać postacie bajkowe – Ducha Gór - Liczyrzepy, Czerwonego Kapturka, Koziołka Matołka, Babę Jagę, Jasia i Małgosię, Królewnę Śnieżkę z krasnalami, Sierotkę Marysię, Rumcajsa, Bolka i Lolka, Shreka i inne. W Ogrodzie Bajek znajduje się też miniaturowa kopia wieży na Śnieżniku, zburzonej w 1973 roku

 

Odwiedzający Ogród Bajek - dzieci, starsze dzieci, dorosłe dzieci oraz dzieci-dziadkowie - z przyjemnością będą ogladać i rozpoznawać postaci, robić zdjęcia i wypoczywać w ciekawej, bajkowej scenerii.

Inne miejsca