You are hereNachod

Nachod


Nachod- Kościół Św. Wawrzyńca i zamekTuż za granicą, na terenie Republiki Czeskiej, rzut beretem od Kudowy (5 km) leży ciekawe miasto Nachod. Założone już w XIII wieku miało bronić przełęczy na drodze do Kłodzka. W 1866 roku rozpoczęła się wojna austriacko-pruska bitwą pod Nachodem.

Zamek w NachodzieMiasto ma kilka bardzo ciekawych zabytków, ale również liczne sklepy, chętnie odwiedzane też przez Polaków. Nad miastem góruje wzgórze z wielkim Zamkiem, pierwotnie gotyckim, wielokrotnie przebudowywanym, ostatnio w stylu barokowym. Oprócz ciekawej ekspozycji gobelinów i arrasów na samym zamku, można podziwiać pięć dziedzińców, francuski ogród, a także wybieg dla niedźwiedzi oraz piękną panoramę miasta u podnóża zamku.

Nowy RatuszNa rynku mieści się oczywiście Ratusz, Nowy Ratusz, a także Kościół Św. Wawrzyńca, Hotel i Teatr Miejski Beranek, Budynek dziekanatu, Fontanna, Figura św. Trójcy, Figura św. Jana Nepomucena, Figura N.P.Marii.

Dworzec autobusowy w Nachodzie, na który przyjeżdża PKS z Kłodzka, może stanowić punkt wypadowy dla wojaży autobusami po okolicznych czeskich miasteczkach.

Inne miejsca